Біографія

Костанчук Тарас Дмитрович

Тарас Дмитрович Костанчук

Народився 9 березня 1964 року в місті Алчевськ Луганської області. Корінний мешканець Академмістечка, тут закінчив школу №200, вступив до медичного училища №3.

Пройшов службу в Радянській армії. З 1986 по 1988 рік навчався у Київському національному університеті ім.Т.Шевченка. А з 2003 по 2008 роки здобув вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» у Київському національному університеті внутрішніх справ України.

З 1989 по 1998 роки жив і працював в Європі. Повернувся в Україну, де почав працювати в міжнародній транспортній компанії спочатку заступником з безпеки, а згодом зайняв посаду генерального директора, на якій працював до 2009 року. З 2006 року Тарас Костанчук займається власною юридичною практикою. Одружений, має четверо дітей: двох синів та двох дочок.

Громадська діяльність

Починаючи з 2006 року Тарас Костанчук є керівником ГО АППО “Дніпро-Україна”, яка займається пошуком та перепохованням бійців, загиблих під час Другої Світової Війни. За більше ніж 10 років своєї діяльності організація перепоховала 1180 полеглих солдат, за це у 2011 році Тараса Костанчука було нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня.

З грудня 2013 Тарас Костанчук – активний учасник Революції Гідності. В ніч на 19 лютого 2014 року отримав поранення в ногу та контузію.

Одним із перших добровільно взяв зброю в руки і пішов на схід навесні 2014 року. Спочатку тренував молодих бійців на тренувальній базі у Нових Петрівцях, а потім і сам пішов воювати у складі добровольчого батальйону особливого призначення НГУ «Донбас». Був командиром 1-ї штурмової групи батальйону. 19 серпня 2014 при звільненні м. Іловайськ отримав поранення в голову, прикриваючи відхід групи. Разом із побратимом потрапив в оточення в самому центрі міста, де перебував майже 3 тижні. Але завдяки місцевим патріотам Тарасу Костанчуку разом із побратимом вдалося залишитися живим і вийти з оточення.

Після виходу разом із побратимами заснував громадську організацію учасників бойових дій «Сармат», яка й до сьогодні займається боротьбою зі свавіллям влади, і несправедливим ставленням до громадян.

З кінця 2014 по 2016 рік Тарас Костанчук був радником голови СБУ з питань обміну полоненими.

З 2016 року різко критикував Петра Порошенка, за що в березні 2019 року, під час президентських виборів, отримав сфальсифіковану кримінальну справу, замовлену генеральним прокурором Луценком та виконану одіозним першим заступником СБУ – Демчиною.

Нагороди і відзнаки

медаль «За військову службу Україні»

медаль Центру звільнення заручників «Патріот»

медаль «За заслуги перед містом» до річниці звільнення міста Лисичанськ

У 2014, 2015 рр, двічі представлений командуючим НГУ до ордену “За мужність”- I ступеня. Нагороду не отримав, за різку критику роботи Президента України

відзнака МВС України «Вогнепальна зброя», за події в Іловайську

відзнака СБУ «Вогнепальна зброя», за активну боротьбу з тероризмом

медаль «За сприяння Збройним Силам України».

11 січня 2019 року на з`їзді Тарас Костанчук був обраний головою політичної партії “Партія захисників України”.